Fotowoltaika

Co to właściwie są falowniki i optymalizatory mocy?

Panele fotowoltaiczne są szybko rozkręcająca się technologią, która ułatwia życie jego użytkowników. Duża część społeczeństwa ma wiedzę co znaczy fotowoltaika, lecz tylko bardziej dociekliwi interesowali się tym tematem na tyle, by zdobyć wiedzę, na jakiej zasadzie działają pojedyńcze ogniwa tego systemu. Falowniki i optymalizatory mocy są istotną częścią w fotowoltaice. Firma Solcity z Białegostoku działa przy użyciu technologii Solaredge, co zapenia pracę instalacji przez długie lata. Nie ma znaczenia, czy dopiero myślisz nad podłączeniem tych paneli, czy jesteś już ich posiadaczem to na pewno zdobycie informacji w tym zakresie będzie pomocne.

Do czego służą falowniki i optymalizatory mocy?

Aby poznać funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych, trzeba rozróżniać ważne części tego systemu. Falowniki służą do inwersji stałego prądu w przemienny. To powoduje, że można dostrajać częstotliwość napięcia. Bardzo ważna jest wydajność falownika, ponieważ od niego zależy jakość użytkowania. Inwerter solarny jest alternatywną nazwą dla falownika. Służy także do monitorowania poprawnego działania systemu, a także dba o jego odpowiednie zabezpieczenie. Wizualnie przypomina skrzynkę i często można ją spotkać w pomieszczeniach gospodarczych. Jest to elektronika wyposażona we wrażliwy układ, który jest stale obciążony mocą modułów fotowoltaicznych. Optymalizatory solaredge konwertuje prąd zmienny i stały. Jest instalowany w każdym systemie fotowoltaicznym. To urządzenie powiększa moc wyjściową poprzez kontrolę maksymalnego punktu mocy. Podczas pracy paneli monitorują wydajność każdego modułu i wysyłają wszystkie informacje do systemu. Dzięki temu można sprawdzać działanie całej instalacji.

Zyskaj więcej dzięki technologii Solaredge

Jest to nowoczesna technologia polegająca na tworzeniu optymalizatorów mocy i falowników fotowoltaicznych. Zapewnia to wysoką skuteczność i wiele możliwości podczas realizowania projektów. Technologia solaredge jest znana z najwyższej jakości, która pomaga zminimalizować zagrożenie wynikające ze zbędnych usterek, dzięki czemu zyskasz niezawodność falownika. Falownik SolarEdge został przeznaczony do współpracy razem z optymalizatorami mocy, co powoduje,że cały system jest mniej złożony oraz bardziej opłacalny. Firma Solcity znajdująca się w Białymstoku w województwie podlaskim używa tej technologii, dzięki czemu panele fotowoltaiczne mogą służyć domownikom jeszcze lepiej.

Similar Posts