Aranżacja

Czym charakteryzuje się loft i jak go urządzić?

Pomieszczenia loftowe to coś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Coraz częściej spotyka się mieszkania urządzone w stylu loftowym, które są zarówno użyteczne jak i przyjemne dla oka. Jakie są cechy charakterystyczne stylu loftowego i w jaki sposób urządzić takie mieszkanie?

Cechy charakterystyczne

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Dlaczego? Ponieważ najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które mamy w pomieszczeniu ma za zadanie służyć do tego, żeby dobrze się mieszkało a każdy jej metr był w stu procentach spożytkowany . Mocno zwraca się również uwagę na to, żeby we wnętrzu przeważał minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi zwłaszcza o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolory w niej panujące to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Mówiliśmy już o kolorystyce zatem czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal oraz cegła to najczęściej wykorzystywane akcenty, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Jest tak dlatego, że są one ponadczasowe i świetnie wyglądają we wszystkich połączeniach kolorystycznych – zwłaszcza z wyżej wymienionymi barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, jednak nie ma ściśle określonych reguł, których musimy przestrzegać. To w końcu nasze wnętrze, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ze ścian będzie pomalowana na inny kolor lub jeżeli mamy mieszkanie w starszym budynku, można się zastanowić czy warto wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Pomieszczenie ma być po prostu funkcjonalne.

Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzi się lofcie?

Odpowiedź jest prosta – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje podstawowe zadanie; najpierw funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Najlepiej w tym przypadku spiszą się meble zrobione z desek i metalu. Najprostsze rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najlepsze. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi głównie o to, aby mieszkania spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb oraz sprawdzały się pod każdym kątem, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.

Similar Posts