Pupil

Dlaczego psi fryzjer jest taki drogi?

W coraz większej ilości miejsc można spotkać salony świadczące usługi fryzjerskie dla zwierząt. Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej pielęgnacji psów pojawiły się też nowe gałęzie gospodarki. Jedną z nich jest grooming – psi fryzjer Bytom.

Psi fryzjer to usługi, które zapewniają naszym pupilom piękny i zdrowy wygląd. Ponadto, trzeba wspomnieć, że psi fryzjer zajmuje się w rzeczywistości również kotami. Co więcej, jego praca nie polega wyłącznie na strzyżeniu, a często na holistycznej pielęgnacji pupila.

Usługi psiego fryzjera nie są jednak tanie. Wynika to z kilku elementów, które tworzą finalną cenę wizyty.

Co konkretnie robi psi fryzjer?

Psi fryzjer w pierwszej kolejności zajmuje się pielęgnacją zwierząt. Myje je i odrobacza. Zadaniem psiego fryzjera jest równe i stylowe przystrzyżenie sierści zwierząt. Stosuje on do tego szereg narzędzi, nieraz dość kosztownych.

Psy i koty, które odwiedzają salon groomera poza strzyżeniem sierści, mogą też liczyć na inne zabiegi. Psi fryzjer czyści i obcina sierść w miejscach trudnodostępnych. Psu sprawdza się i pielęgnuje okolice oczu i uszu, odbytu i genitaliów.

Poddawane są też one zabiegom dezynfekcji. Dokładne oglądnięcie skóry zwierzęcia pozwala psiemu fryzjerowi w pełni oczyścić ciało pupila z wszelkich niepożądanych elementów.

Jednym z bardziej dochodowych aktywności groomera jest przygotowywanie zwierząt na wystawy. Jest to przy tym jeden z częściej wykonywanych zabiegów.

Większość klientów groomera to rasowe psy. Posiadając odpowiedni rodowód, nie tylko sporo kosztują, ale także muszą być pielęgnowane w odpowiedni sposób.

Właściciele takich zwierząt, często traktują je jako inwestycję. W związku z tym jeżdzą z nimi na pokazy. Na tego typu wystawie pies musi wyglądać perfekcyjnie. Właśnie pod kątem takich wydarzeń przygotowuje pupile psi fryzjer.

Nie ma też dyskusji co do tego, że właścicielami psów rasowych są zazwyczaj osoby majętne. To kolejny argument tłumaczący relatywnie wysokie ceny wizyt u groomera.

Teoria i praktyka – żyjemy w erze wiedzy

Psi fryzjer powinien posiąść wiedzę z wielu dziedzin. Jest to wiedza teoretyczna z zakresu weterynarii, dermatologii zwierzęcej czy behawiorystyki. Dzięki odpowiedniemu zapleczu groomer jest w stanie znaleźć wspólny język z każdym psem.

Psie rasy mogą różnić się od siebie diametralnie. Wobec tego od groomera wymagane jest podejście, które pozwoli mu zapanować nad każdym zwierzakiem. Jest to ważne, gdyż psy czesto buntują się kiedy próbuje się wykonywać im zabiegi kosmetyczne czy choćby umyć.

By zostać groomerem konieczne jest ukończenie właściwych kursów. Jednak rzeczywistość jest taka, że w tym zawodzie człowiek cały czas się uczy.

Czas poświęcony na zdobywanie wiedzy i doświadczenia, również powoduje, że psi fryzjer ma prawo by oczekiwać wyższej zapłaty.

Cena groomera, a koszty własne

Komentując ceny danych produktów lub usług często zapomina się ważny czynnik jakim są koszty prowadzenia działalności.

Właściciel salonu musi opłacić lokal oraz go wyposażyć. Narzędzia do pielęgnacji psów potrafią osiągać wysokie ceny na rynku. Ponadto dochodzi potrzeba opłacenia pracowników.

Marża, która zostanie po odjęciu wszystkich kosztów jest zarobkiem pracodawcy. Od owego zarobku oczywiście należy odprowadzić podatek.

Biorąc pod uwagę przytoczone argumenty, cena, jaką życzy sobie za swoje usługi psi fryzjer nie wydaje się zawyżona, a rozsądna i uwzględniająca realia.

Similar Posts