Aranżacja Budowa

Ile kosztują usługi architekta?

Rozważasz przebudowę swojego domu, bądź inwestujesz w mieszkania na wynajem? Najpierw zwróć uwagę, jakie usługi dostarcza architekt wnętrz. Wiele osób martwi się, że koncept wnętrz zrujnuje ich portfel. W tym materiale pokażemy, że projektowanie wnętrz to nie zbytek.

Projektowanie wnętrz domu a mieszkania

W obu przypadkach będziemy się mierzyć z zupełnie innym trudnościami. Budynki wolnostojące często mają większe kuchnie, salony oraz większą liczbę pomieszczeń. Potrzebują zupełnie różnego projektowania niż mieszkania, w tym miejscu zazwyczaj zależy nam na zrobieniu maksymalnej liczby schowków. Dlatego też projektanci zwykle przedstawiają bardzo podobne ceny za m/2 dla budynków wolnostojących i mieszkań.

Projektant zazwyczaj ma do wybrania kilka opcji. Różnią się one skalą dokładności projektu, jak też kosztem. Jeśli nie obawiasz się sam podjąć wyzwań budowlanych, możesz wybrać projekt koncepcyjny. Oferuje ci on pomysły aranżacji oraz bazowy układ. Kiedy nie masz ochoty pamiętać o szczegółach, warto, aby kompleksowego projektu podjął się architekt. Zaplanuje on nie tylko rozkład ścianek działowych i instalacji, lecz również od a do z zaplanuje wygląd pokoi. Gdy zależy ci na designerskim wnętrzu i precyzyjnym wykonaniu wszystkich zaplanowanych udogodnień, zainwestuj w nadzór autorski architekta.

Biuro czy projekt z ogłoszenia?

W Internecie znajduje się wiele ogłoszeń, które kuszą niską ceną. Wykwalifikowany architekt ma zbudowane portfolio, na podstawie którego będziesz mógł ocenić standard jego projektów. Wiąże się to z wyższym kosztem, ale daje możliwość wydać mniej w następnych fazach remontu. Biura projektowe dzięki współpracy z różnymi firmami pomogą ci dostać korzystniejsze ceny za meble.

Similar Posts