Budowa

Instalacja drzwi wewnętrznych

Czy da się montować drzwi samemu?

Drzwi wewnętrzne są w stanie przytwierdzić specjaliści, jednakże jest możliwe także wykonać praktykę o własnych siłach w miejscu zamieszkania. W jaki sposób to urzeczywistnić? Doradzamy.

Jak się zabrać za montaż drzwi?

Nim zapoczątkujemy instalację drzwi wewnętrznych, dobrze byłoby zaznajomić się z umową gwarancyjną. Może się bowiem okazać że poręcznie należy nam się wyłącznie w takiej sytuacji, jeśli przysługa będzie montowana za pośrednictwem doświadczonym zawodowcom. Nie należy również rozpoczynania montowania kiedy w domu nie ma jeszcze ułożonych parkietów.

Wówczas gdy pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą należy sprawdzić, czy jesteśmy użytkownikami całego zestawu. Futryny istnieją jako wykonane nieustająco z trzech części. Należy wszystko zintegrować. W innej sprawie nie jesteśmy w stanie właściwie urealnić naszej pracy.

Co będzie potrzebne?

Początkowo poleca się naszykować odcinki ramy, które będą nam potrzebne. W następnej kolejności instalujemy komplet składowych futryny – robimy to z użyciem spoiwa ,bądź zasuw i krętów. W następnej kolejności wstawiamy futrynę w dziurę w płaszczyźnie. Należy zostawić lukę która będzie wynosiła 1-2 cm. Między płaszczyzną a oprawą wstawiamy drewniane kafelki. Ramę powinno się umocować do wewnętrznej powierzchni drzwi wewnętrznych. Na końcu przytwierdzamy pasy .

Similar Posts