Porządek

Jak czyścić powierzchnie metalowe?

Metalowe elementy są coraz bardziej popularne w domowych meblach. Metal jest na tyle długotrwały, iż dobrze wpasuje się we wszystkich dekoracjach i meblach – drewnianych lub szklanych. Mogą to być nogi od drewnianego lub szklanego mebla albo po prostu cały metalowy mebel – taki jak np. krzesło, biurko albo stolik kawowy. Jak wiadomo, iż o każde elementy dekoracyjne i funkcjonalne domu trzeba odpowiednio zadbać, dowiedzmy się, jak prawidłowo czyścić metalowe powierzchnie w naszym mieszkaniu.

Powierzchnie metalowe w domach

Powierzchnie metalowe, które znajdują się w naszym domu, w większości są proste w czyszczeniu. Jednak tak, jak w przypadku reszty mebli i elementów wystroju, powinny być regularnie czyszczone, a takie czyszczenie powinno być wykonywane przy użyciu odpowiednich narzędzi. Powierzchnie metalowe, które mamy w domach trzeba czyścić regularnie i lekko. Najlepiej przy użyciu mokrej ściereczki z mikrofibry, w celu starcia kurzu, iz kolei jeśli powierzchnia wymaga kompleksowego czyszczenia – można użyć płynu do naczyń rozcieńczonego z wodą. Takie połączenie jest dobrym pomysłem w przypadku delikatnych fragmentów.

Proces czyszczenia powierzchni z zaawansowaną korozją

Jeśli na metalu zwłaszcza takim, który pełni istotną funkcję w konstrukcji lub stanowi kluczowy fragment, czyszczenie korozji będzie bardziej skomplikowanym procesem. Aby usunąć korozję z metalu są dwa sposoby – chemiczny i mechaniczny. Oba charakteryzują się różnym poziomem ryzyka, dla osoby, która będzie ten zabieg wykonywała. Proces jest dużo bardziej niebezpieczny, ponieważ do przeprowadzenia takiego zabiegu potrzebujemy środków żrących. W przypadku drugiego z nich, wykorzystujemy szczotki techniczne lub szczotki druciane. Mechaniczna metoda czyszczenia metalu jest wykorzystywana zdecydowanie częściej wtedy, kiedy mamy do czynienia z większymi powierzchniami.

Similar Posts