Zdrowie

Jak postępować w przypadku chronicznych migren głowy?

Ból głowy to trudność, która martwi wielu z nas. Z reguły zjawia się w najmniej oczekiwanym momencie i zostaje z nami na długie godziny. Jak postępować w sytuacji, gdy ból głowy pojawia się zbyt często a także uniemożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie? Najlepszym rozwiązaniem jest rezonans magnetyczny głowy.

Jakie kroki podjąć, w sytuacji gdy silny ból głowy staje się codziennością?

Przede wszystkim nie można lekceważyć takowych bóli. Jak w przypadku większość dolegliwości, może to bowiem oznaczać zdecydowanie poważniejszy problem niż nam się wydaje. Lepiej w porę zasięgnąć pomocy specjalisty a także pójść na wskazane badania. Częste migreny mogą być oznaką dużo poważniejszych chorób, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Są to m.in.:
– nadciśnienie tętnicze
– choroby kręgosłupa
– guzy wewnętrzne. Nikt z nas nie chciałby poznać takiej diagnozy. Dlatego tak istotna jest pomoc lekarza, zwłaszcza gdy mówimy o dolegliwościach w obrębie głowy. Najważniejsze jest to, żeby od razu zacząć działać. Co robić, gdy ból głowy w naszym przypadku nie ustępuje?

Rezonans magnetyczny – jakie niesie korzyści?

Rezonans magnetyczny jest badaniem bezpiecznym. Przede wszystkim jest to badanie, podczas którego nie stosuje się promieni rentgenowskich, których wielu ludzi się boi. Jest ono również całkowicie nieszkodliwe dla kobiet w ciąży. Stąd też tak dużo osób, które pojawiają się u lekarzy pierwszego kontaktu po poradę w przypadku częstych migren, dostają skierowanie na badanie rezonansem magnetyczny. Dzięki takiemu badaniu możemy ustalić przyczyny częstych migren dzięki czemu – w przypadku wykrycia nieprawidłowości – dobranie odpowiedniego leczenia. Należ pamiętać, iż rezonans magnetyczny to badanie, które możemy wykonać w większości polskich miast, zarówno na NFZ jak i prywatnie .

Similar Posts