Budownictwo

Jak stawia się hale przemysłowe?

Zdajesz sobię sprawę, że hale przemysłowe które są stawiane obecnie zwiększyły się prawie trzykrotnie w przeciągu dwóch ostatnich dekad?
Ciężko jest ukryć, że to zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Ponadto projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inni z kolei na konstrukcje żelbetowe.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Z całą pewnością budowa i montaż konstrukcji stalowych jest długim i pracochłonnym procesem. Przed rozpoczęciem montażu trzeba uzyskać zezwolenie na budowę. Proces powstawania takich konstrukcji jest określony w bardzo precyzyjny sposób. Aby otrzymać pozwolenie potrzeba również sporządzenia projektu budowlanego konstrukcji. Ma on precyzyjnie odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora oraz przeznaczenie obiektu. Nie zapominaj, że projekt budowlany musi wykonać architekt, który jest posiadaczem specjalnych uprawnień.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. Składem każdego z nich wchodzi szereg mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa nie rozpocznie się, jest zgromadzenie całej wymaganej papierologii a także wykonanie projektu konstrukcji. Następne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montowanie hali,

– prace wykończeniowe i instalacyjne.

Similar Posts