Aranżacja

Jak zabrać się za renowację krzesła?

Meble się starzeją, to naturalne, że z czasem tracą swoją świeżość. Nie zawsze to jednak oznacza potrzebę ich wyrzucenia. Stare meble można restaurować i nadawać im nowoczesną świeżość.

Ulubione krzesło po latach eksploatacji jest w fatalnym stanie? Na domiar złego złamała mu się noga? Zamiast się go pozbywać, warto spróbować je odnowić. Można to wykonać w pojedynkę w domowych warunkach.

Odnawianie krzeseł krok po kroku

Praca kreatywna nad poprawą starego krzesła jest dosyć łatwa. Jednak jak wszystkie procesy wymaga ona zamysłu i projektu. Trzeba przygotować wszystkie materiały i narzędzia, które będą pomocne w renowacji.

Po ocenie stanu krzesła pierwszym krokiem jest czyszczenie. Pozbycie się wszelkich drzazg, śrub pozwala odświeżyć drewno.

Zdarcie starej powłoki pozwala na wygładzenie nóg i profili krzesła. Papier ścierny lub szlifierka pomogą w wyrównaniu powierzchni i przygotowaniu jej do przyjęcia farb i impregnatów.

Bejce, które stosuje się do mebli nadają im trwałość, a także trwale zwiększają ich żywotność. Kolor, który ma mieć krzesło zwykle nakłada się w dwóch warstwach. Malując trzeba zwracać uwagę na detale i trudnodostępne punkty.

Jakich materiałów użyć remontując stare krzesło?

Oprócz pomysłu na nowy wygląd krzesła i niezbędnych narzędzi, trzeba też zgromadzić materiały, które będą tworzyć krzesło. Bez nich pomyślne zakończenie pracy nie będzie możliwe.

Elementy drewniane

Zdarza się, że niezbędna jest wymiana elementów drewnianych. Dobrze jest rozejrzeć się czy w pobliżu nie prowadzi aktywności producent nóg drewnianych. Można także rozejrzeć się w sieci.

Elementy krzesła, które może nam zaoferować producent nóg drewnianych zazwyczaj cechują się wysoką jakością i trwałością. Często jest to praca rzemieślnicza.

Obicia i materiał

Krzesła często ozdabia się dekoracjami materiałowymi. Wyścielenie oparcia i siedziska tkaniną nadaje krzesłu końcowego smaku.

Nad kolorem i rodzajem obić warto pomyśleć już na poziomie planowania. Tkaniny powinny być przemyślane i dopasowane do całości projektu.

Majsterkowanie potrafi być wyśmienitym hobby. Renowacja mebli jest tego dowodem.

Twórcza praca rozwija nie tylko wyobraźnie, ale też rzutuje na nasz poziom satysfakcji. Dlatego w przyszłości zanim podejmie się decyzję o wymianie mebli, warto zastanowić się dwa razy. Przy pomocy kilku narzędzi i wyobraźni można dać starym meblom nowe życie.

Similar Posts