Wykończenie

Jakie istnieją rodzaje schodów

Czym charakteryzują się schody dywanowe?

Schody dywanowe nie mają w swojej konstrukcji bocznych belek. Te samonośne schody wyróżniają się wyglądem spływającego z góry dywanu, uchodzą za niebywale subtelne, niemniej są naprawdę bardzo trwałe. Podczas projektowania tego typu schodów konieczna jest maksymalna koncentracja na stopniach i podstopniach. Powinny być one zrobione porządnie, dlatego, że to na nich jest cały ciężar schodów. Weź pod uwagę, że schody mają swoją podstawę w ścianie, dlatego istotne jest aby miała ona właściwą konstrukcję nośną, świetnie aby była żelbetonowa czy też stalowa. Najczęściej spotykane są drewniane schody dywanowe, ale coraz coraz powszechniejsze są takie zrobione np. z betonu i metalu. Najczęściej widzimy ten model schodów we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, ale będą pasowały także do innych stylów.

Schody wspornikowe-wszystko na ich temat

Od niedawna schody półkowe zaczęły się cieszyć dużą popularnością. Spowodowane jest to niezwykłym efektem, tak jak gdyby schody unosiły się w górze. Każdy schodek przytwierdzany jest wprost do ściany, w związku z tym konstrukcja nie zajmuje dużo przestrzeni i wygląda nadzwyczaj niebanalnie. Analogicznie jak w kwestii schodów dywanowych – ściana musi być odpowiednio skonstruowana. Najkorzystniej decyzję o tym typie schodów podjąć już na etapie budowy domu. Przy ścianach żelbetowych możliwe jest przytwierdzenie w ścianie pojedynczych stopni. Jeśli jednak ściana nie została odpowiednio skonstruowana, konieczne będzie umieszczenie w niej belki, do której następnie przytwierdzane są pojedyncze elementy. Do konstrukcji można zamontować balustradę, jednak nie jest to konieczne. Najpopularniejsze są schody półkowe wykonane z drewna. Idealnie dostosowują do wnętrz minimalistycznych, ale warto wiedzieć, że wpiszą się w każdy wystrój mieszkania.

Każdy z omawianych rodzajów schodów możesz zlecić do wykonania w firmie Green Step.

Czy warto zainwestować w schody kręcone?

Schody kręcone idealnie pasują do niewielkich dwupoziomowych mieszkań, gdzie nie znajdziemy za dużo przestrzeni na postawienie tradycyjnych schodów drewnianych. W wielu przypadkach są też używane przy antresolach. Schody kręcone zajmują nadzwyczajnie mało przestrzeni i są dostępne również w marketach budowlanych. Schody spiralne co ważniejsze są niesamowicie tanie, a ich montaż jest bardzo szybki. Schody kręcone wykonywane są z najróżniejszych surowców. Możemy znaleźć schody drewniane, stalowe, żeliwne, a nawet szklane. Ich konstrukcja oparta jest na kole. Na środku widnieje słupek, a naokoło niego mocowane są kolejne stopnie. Minusem takich schodów jest to, że nie nadają się dla najmłodszych i najstarszych członków rodziny – są strome i przez to sprawiają problemy w ich pokonywaniu. Mogą być problemowe przy zamieszkujących w domu psach i kotach. Najczęściej spotkać możemy taki model schodów we wnętrzach nowoczesnych i loftowych.

Similar Posts