Aranżacja

Jakie są minusy i zalety rolet rzymskich?

Świeży właściciel domu lub mieszkania prędzej czy później staje przed ważnym dylematem – jak udekorować przestrzeń okienną? Oferta na rynku jest szeroka – od zwykłych firan, poprzez rolety przeciwsłoneczne, żaluzje, aż po rolety rzymskie w Warszawie. Z pewnością tego typu aranżacja okienna musi pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale także zasłaniać pomieszczenie przed zbyt mocnymi promieniami słonecznymi, czy ciekawskim okiem sąsiadów. Każda z propozycji dostępnych na rynku ma swoje wady i plusy. Wybór właściwej zależny jest od wykończenia wnętrz, wielkości okna, zasobności portfela. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest roleta rzymska, która wytwarzana jest w wielu różnych typach, a co za tym idzie jest uniwersalna i pasuje prawie wszędzie. Nawet do kuchni i łazienki. Jakie są minusy i zalety rolety rzymskiej? Jak znaleźć najlepsze rozwiązanie do naszego mieszkania? Gdzie można kupić roletę rzymską?

Co to jest roleta rzymska?

Roleta rzymska jest aranżacją okienną bardzo często zamawianą przez właścicieli domów i mieszkań. Jednoczy ona w sobie przytulność firan i funkcjonalność rolet rolowanych. To, co ją wyróżnia, to piękne marszczenia, które tworzą się przy podnoszeniu rolety do góry. Jest to niezwykle efektowny element aranżacyjny. Rolety rzymskie dostępne są na rynku w wielu wersjach kolorystycznych, czy wielu odmianach materiałów. Zależnie od materiału z jakiego są wyprodukowane, pełnią przedewszystkim funkcję dekoracyjną, albo zaciemniającą. Rolety rzymskie można kupić gotowe, lub wyprodukowane na wymiar, dzięki czemu można je dopasować prawie do każdego okna.

Rolety rzymskie – minusy i plusy

Dzięki swojej różnorodności, rolety rzymskie stały się bardzo popularne, mimo to jak każde rozwiązanie posiadają zarówno wady jak i zalety. Do ich najważniejszych plusów należą nade wszystko piękne walory dekoracyjne dzięki niezwykłym marszczeniom powstającym w czasie podciągania rolety. Co więcej można tu również wskazać dopasowanie niemal do każdego rodzaju pomieszczenia – to dzięki urozmaiconemu wyborowi materiałów, oraz kolorystyki. Niewątpliwą korzyścią jest możliwość ich nietrudnego prania. Wystarczy je zdjąć i umieścić w pralce, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych rolet okiennych. Tak wiele korzyści, przyczynia się do tego, że można nimi przyozdobić każde wnętrze. Jak widać ten typ rolet posiada dużo zalet, a jakie są jego minusy? Przede wszystkim koszt. Rolety rzymskie, zwłaszcza te robione na zamówienie w Warszawie nie są tanie. Co więcej rolety rzymskie przez swoje charakterystyczne marszczenia niezwykle łatwo się brudzą, a po ich upraniu mogą pojawić się nieestetyczne zagniecenia. Rolety rzymskie najlepiej wyglądają się na niezbyt szerokich oknach. Na tych nietypowo dużych, mogą nie być już tak efektowne. Przed wybraniem aranżacji okiennej dobrze prezentującej się w naszym wnętrzu z pewnością trzeba przemyśleć wszystkie wady i plusy, i dopasować takie, które będzie dla nas najkorzystniejsze.

Gdzie pasują rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są niezwykle funkcjonalne i doskonale sprawdzą się jako ozdoba wnętrz w domach, jak i firmach. Urozmaicony wybór kolorów sprawia, że mogą nadać wnętrzu elegancji, jak i sprawić, że będzie ono bardziej przytulne. Rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią tradycyjne firanki, ale także dla tych, które nie są przekonane do zwijanych rolet. Mogą być wyjątkowym uzupełnieniem pomieszczeń w stylu retro, współczesnych wnętrz skandynawskich, oraz przytulnych pokoi dziecięcych. Doskonale sprawdzą się także w sypialni – wystarczy wybrać materiał, który dobrze chroni przed promieniami słońca. Rolety rzymskie mogą też imitować zwykłą firankę – wystarczy dobrać odpowiedni materiał.

Gdzie kupić rolety rzymskie?

Rolety rzymskie są dostępne zarówno w wersji gotowej – dla typowych okien, jak i na zamówienie – dla nietypowych wymiarów. W przypadku rolet szytych na zamówienie wybór tkanin jest znacznie szerszy, aczkolwiek trzeba liczyć się również z większą ceną. Ważne, aby rozmiar był odpowiednio dopasowany do okna – nawet najpiękniejsza roleta rzymska nie będzie wyglądać estetycznie, jeżeli będzie zbyt wąska luba za szeroka. Kiedy gotowe rolety nie pasują do naszego okna, nie warto oszczędzać – z pewnością lepiej zamówić roletę szytą na wymiar.

Similar Posts