Budowa

Jakie są zastosowania siatek zgrzewanych?

Siatki zgrzewane znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Bez wątpienia najczęściej stosuje się ją w przemyśle, architekturze czy też oczywiście w budownictwie. Będziemy je widywać używane do do grodzenia domków jednorodzinnych, ogrodów, a także całych posesji. Często wykorzystuje się ją do osłaniania drzewek lub budowy klatek które są przeznaczone do hodowli zwierząt. Bezsprzecznie, że siatki zgrzewane mają dużo większe zastosowanie niż siatki osłonowe, które znajdują zastosowanie na boiskach, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogródkach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na tarasach.

Produkcja siatek zgrzewanych – jaka jest?

Siatki tego typu wykonywane są z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Siatki posiadają specjalnie formowane oczka które mają eleganckie zakończenie. Miej w pamięci, że konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki temu, że druty są zgrzewane w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowania siatek zgrzewanych

– budownictwo – siatka zgrzewana może znaleźć zastosowanie w budownictwie. Może być stosowana jako element siatki służącej do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową wykorzystuje się ją też do budowy barier ochronnych, a nawet urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z siatki zgrzewanej budowane są wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. Z uwagi na wysoką wytrzymałość siatek zgrzewanych buduje się z nich pułapki na szkodniki które nie umieją przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki tego typu znajdują zastosowanie w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Tym co wyróżnia siatki zgrzewane jest łatwy montaż.

Similar Posts