Inne

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Dobrym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby rzeczywiście były dla dziecięcej skóry właściwe.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji o działaniu wysuszającym. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS i SLES. Nawet dzieci, u których nie występują żadne problemy skórne nie zniosą dobrze takich substancji. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin oraz kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z hibiskusa, wyciąg z rumianku czy nagietka.

Similar Posts