Budowa

Kiedy potrzebna jest iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja ciśnieniowa to jeden z najciekawszych, a także najbardziej skutecznych środków naprawy budowli. Wygląda bardzo prosto, ale w istocie jest to skomplikowany system naprawy , do którego właściwego wykonania potrzeba specjalistycznej wiedzy. Stosuje się ją nie tylko do naprawiania uszkodzeń w budynkach mieszkalnych czy publicznych, lecz również do reperowania usterek w mostach. 

Przeczytaj, w jaki sposób wykonywana jest iniekcja ciśnieniowa oraz kiedy powinieneś ją zastosować. W poniższym wpisie przybliżymy ci ten jakże ciekawy sposób.

Wpis powstał w oparciu o materiały przedsiębiorstwa Dobre Izolacje – specjalisty w swojej branży.

Na czym polega iniekcja ciśnieniowa?

Iniekcja ciśnieniowa w skrócie to nic innego jak wypełnianie ubytków w budynku masą pod ciśnieniem. System naprawczy nazywany iniekcją ciśnieniową umożliwia zapełnienie rys, pęknięć i ubytków w murze, a także pozwala na wypełnienie gruntu lub struktury konstrukcji. Jest to wszechstronny system o różnorakim zastosowaniu wszędzie tam, gdzie widoczne są wady i defekty budowlane.

Bywa to jednakże dość trudny proces wymagający doświadczonej firmy. Przez tak zwane iniektory założone w wywierconych zagłębieniach wprowadzana jest wyjątkowa mieszanka o formule i lepkości dobranej do rodzaju uszkodzeń. Napełnia ona nawet małe luki, scalając i wzmacniając konstrukcję. W formułę kompozycji wykorzystywanych do iniekcji ciśnieniowej mogą wchodzić żywica epoksydowa, mączka krzemianowa jak też piasek albo cement. Recepturę wybiera się odrębnie do każdego wypadku, aby zyskać najwyższą wytrzymałość oraz świetny rezultat.

Kiedy potrzebna jest iniekcja ciśnieniowa?

Najczęściej napotykanym problemem, do którego stosuje się iniekcję budowlaną, jest wilgoć nieruchomości. Może być sporo przyczyn takiego problemu, lecz w niemal każdym przypadku iniekcja ciśnieniowa może być jego rozwiązaniem. Ta procedura jest wyjątkowo przydatna, kiedy nie chcemy lub nie możemy zdecydować się na inwazyjne rozwiązanie. Iniekcja budowlana wypełni wszelkie otwory i pęknięcia, izolując konstrukcję, nie pozwoli wilgoci dojść w głąb murów. Ważne jest, żeby dobrać kompetentną, fachową firmę, która zajmie się realizacją iniekcji ciśnieniowej. W żadnym wypadku nie należy wykonywać iniekcji samemu bez żadnego doświadczenia. Specjaliści umieją dobrać rodzaj mieszanki czy iniektorów zależnie od danego przypadku. Mimo że iniekcja budowlana wygląda na łatwy system, bardzo łatwo o popełnienie błędu ,kiedy nie posiadamy koniecznej wiedzy.

Similar Posts