Wykończenie

Kupujemy drzwi drewniane – poradnik

Wybór idealnych drzwi nie jest łatwy. Nieustannie największą popularnością cieszą się przede wszystkim drzwi drewniane – szczególnie marki DRE i Porta. Aby jednak drzwi były odpowiednio dopasowane, podczas ich zakupu powinno się zwrócić uwagę na parę najważniejszych kwestii. Jakie będą idealne drzwi z drewna? Który typ i marka warto wybrać? 

Partnerem tego tekstu jest dystrybutor Green Step – sklep posiadający wsfojej ofercie drzwi firm Porta i Dre.

Drzwi z przylgą czy bez – czym się różnią?

Aby lepiej zauważyć różnicę, na początku warto dowiedzieć się czym jest przylga. Jest to charakterystyczny uskok, znajdujący się na bocznej krawędzi. Właśnie dlatego drzwi przylgowe delikatnie wchodzą w ościeżnicę tak, że przylga nie jest widoczna. Wyróżnia je przede wszystkim typowy wygląd oraz odkryte zawiasy, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w większości wystrojów. W przeciwieństwie do nich drzwi z przylgą wtapiają się w ścianę na równo z ościeżnicą. Wyglądają bardzo prosto i minimalistycznie. Co więcej, wizualnie powiększają przestrzeń, z tych względów są wybierane na niewielkie powierzchnie.

Dla kogo drzwi pełne, a dla kogo z szybą?

Wybór między drzwiami przeszklonymi a pełnymi powinien zależeć w dużej mierze od własnych oczekiwań. Z całą pewnością drzwi przeszklone będą prezentować się znacznie lżej i dostarczą do pomieszczenia światło, z tych względów dobrze jest wybierać je szczególnie do mniejszych przestrzeni. Drzwi z szybą doskonale sprawdzają się choćby w większym salonie czy łazience. Z kolei drzwi pełne gwarantują większą prywatność oraz izolację akustyczną oraz termiczną – wybierane są chętnie choćby do sypialni.

Drwi drewniane – jaki gatunek drewna będzie najlepszy?

Na rynku dostępne są nie tylko różne rodzaje drzwi drewnianych, ale też wiele wersji drewna. Który z nich będzie najlepszy?

Dąb

Drzwi dębowe to jedno z najczęściej kupowanych rozwiązań. Odznaczają się przede wszystkim dużą wytrzymałością – to rozwiązanie na lata. Drzwi z dębu są kosztowne, jednak wiąże się to z ich wysoką jakością.

Olcha

Drzwi olchowe są lekkie i wygodne w transporcie. Lepiej jest stosować je we wnętrzach, w których nie będzie miało kontaktu z wodą. Drzwi olchowe wyróżniają się przyjemnym, delikatnym zabarwieniem, który świetnie współgra z wystrojem wnętrza.

Sosna

Drzwi sosnowe będą bardzo uniwersalne. Sosna to niedrogie i wygodne do obróbki drewno. Drzwi bardzo często są malowane, aby zabezpieczyć je przed wodą oraz nadać im pożądaną barwę kolor, ale również, żeby zabezpieczyć je przed wilgocią.

Jakiej firmy drzwi kupić?

Przy wyborze odpowiednich drzwi nie powinno się pomijać ich marki DRE i Porta. Warto wybierać tylko sprawdzonych producentów – dobrym przykładem będą firmy Porta lub DRE. Obydwie charakteryzują się przede wszystkim dbałością nawet o drobne szczegóły, ugruntowaną pozycją na rynku oraz dużym doświadczeniem. Klienci mogą spodziewać się najwyższej jakości produktów oraz profesjonalnej obsługi klienta. 

Similar Posts