Aranżacja

Mały pokój – jak go urządzić?

Dużo osób, które posiada mały pokój zastanawia się nad tym jak go urządzić. Pamiętaj jednak, że niedużą przestrzeń także można wspaniale zaaranżować. Jeżeli nie masz pomysłu to przeczytaj nasz tekst bądź wynajmij profesjonalistę – architekt wnętrz w Łomiankach na pewno urządzi mały pokój po mistrzowsku.

Kolorystka jest ważna

Czy jesteś świadom, że odpowiednio dobrany kolor potrafi czynić cuda? Kolor jest w stanie optycznie powiększyć pokój. Do małego pokoju proponujemy wybierać niezbyt ciemne barwy. Kolor biały z pewnością jest najlepszym wyborem, z uwagi na to, że rozjaśni i rozświetli niewielki pokój, oraz stworzy w nim optyczne wrażenie porządku, spokoju oraz estetycznej równowagi. Oprócz bieli na ścianach można go także zastosować na meblach. Wprowadź też białe zasłony i firanki i białe dodatki, takie jak ramki na zdjęcia czy świeczniki. Pamiętaj aby też podłogę utrzymać w białych kolorach. Jeżeli jest ona już w ciemnym kolorze to dobrym pomysłem jest położenie na niej białego dywanu. Oprócz bieli warto wybierać écru, beże, jasne odcienie różu, brzoskwini i błękitu czy też łagodne szarości.

Poeksperymentuj z fakturami!

Niestety ale białe kolory mogą sprawić, że pokój będzie prezentowało się zbyt nudno. Aby temu zapobiec trzeba zacząć eksperymentować z teksturami. Różne materiały i wzory staną się subtelnym i jednocześnie ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji małego pomieszczenia. Przykładowo możesz odsłonięte cegły pomalować na biały kolor, zmiksować detale matowe i połyskujące.

Centralny punkt niewielkiego pomieszczenia jest bardzo ważny

Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, spróbuj określić centrum pokoju.
Zadaniem tego miejsca jest organizowanie wystroju i przykuwanie uwagi osób, które wchodzą do pomieszczenia. Takim punktem może być w zasadzie dowolny element, czyli obraz, kominek, wzorzysty dywan, stolik do kawy, lub krzesło.

Similar Posts