Ślub i wesele

Moda męska – jak się ubrać na wesele?

Wesele to duże przeżycie – nie tylko dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj jeśli jesteśmy zaproszeni na wesele to w tym samym momencie pojawia się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Co sprawi, że będziemy wyglądać zjawiskowo na weselu znajomych albo kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii zazwyczaj są w gorszej sytuacji, ponieważ dobór ubrań dla kobiet jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a w pierwszej kolejności buty. Ale czy jest to równoznaczne z tym, że panowie mają utrudnione zadanie?

Tradycja a może coś odrobina szaleństwa?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, z zasady klasyczne. Co sprawia, że często rodzi się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Kiedyś taka rozterka pojawiała się tylko wśród kobiet, gdyż ogólno przyjęty strój dla mężczyzn na wesele, to po prostu garnitur. Tak jest dziś, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka opcji – wszystko zależy od tego co kto lubi i w czym komfortowo się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur miał kolor czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. W ten sposób mężczyźni mają możliwość, aby połączyć klasykę z przejawami dzisiejszych trendów odzieżowych.

Co można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Wariantów ubioru jest bardzo dużo i są kwestią upodobań. Jednak warto zapamiętać, czego nie można ubierać:
absolutny zakaz jeansów – nie ma takiej opcji! Nawet jeżeli może się wydawać, że świetnie wyglądają z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może jest to niesprawiedliwe w stosunku do panów, gdyż kobiety, w trakcie wesel w gorące dni, mogą mieć krótkie sukienki albo suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie kojarzy się zbyt elegancko – i wygląda zbyt “luzacko”
Dawniej panowała zasada o tym, aby nie ubierać czarnego garnituru – ale aktualnie w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody decyduje się na inny kolor aniżeli czarny – stąd też zasada nie jest zbyt adekwatna do obecnych standardów.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę najczęściej kojarzą się z luksusem. Dużo osób bowiem uważa, że nie stać ich na taką przyjemności. Ale warto pamiętać, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy duża część mężczyzn na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Niestety teraz, ceny na półkach sklepowych, zwłaszcza odzieżowych, rosną bardzo szybko. W związku z tym, cena garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już aż tak wysoka, a wręcz odwrotnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie większy, gdyż krawiec dokładnie nas wymierzy i dobrze dobierze materiał. Co sprawi, że zakładając taki garnitur,poczujemy się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.