Budowa

Mury oporowe – czy potrzebne jest zezwolenie? Kto je wykonuje?

Nie można zaprzeczyć, że współczesne budownictwo oferuje wiele nowatorskich rozwiązań. Mury oporowe oraz ściany oporowe Gdańsk to jednakowoż rozwiązanie, które ma się znakomicie od dziesiątek lat i nic nie zapowiada się na to, aby ów status tego rozwiązania w najbliższym czasie uległ zmianie. Dowiedz się, dlaczego jest to korzystne rozwiązanie, kto zajmuje się budowaniem murów oporowych i czy potrzebne jest do tego zezwolenie.

Czy na budowę ścian oporowych konieczne jest zezwolenie?

To, czy zezwolenie jest potrzebne zależy tutaj od zastosowania i rozmiarów muru. Jeśli budujemy niewielki mur oporowy (Trójmiasto) mający za zadanie jedynie ładnie wyglądać, żeby ogród dobrze się prezentował, zezwolenie w żadnym wypadku nie jest potrzebne. Znacznie inaczej sytuacja wygląda, gdy stawia się bardziej obfite konstrukcje. W tym momencie pozwolenie jest wymagane, ponieważ ściany oporowe (Gdańsk) w dużym stopniu wpływają na krajobraz, a ich należyte wykonanie jest ważne, ponieważ odpowiadają w dużej mierze za nasze bezpieczeństwo. Nasze oraz poszczególnych elementów krajobrazu, warto dodać.

Zalety murów oporowych

Mury oporowe (Trójmiasto->https://www.polgravel.pl/mury-sciany-oporowe-typu-l/) to idealne rozwiązanie w wielu wypadkach. W naszym ogrodzie możemy postawić ich ozdobną wersję, ale te mury oporowe, które widuje się na co dzień, blokują wielkie połacie gruntu przed osuwaniem się. Z tego powodu rozwiązanie to tak często stawia się u stóp wzniesień terenu lub małych wzgórz. Ściany oporowe Gdańsk to bardzo tanie rozwiązanie, które jest przy tym niezwykle skuteczne. Nie warto jednak brać się za budowę samemu – trzeba zlecić to specjalistom takim jak firma PolGravel. Wtedy gwarancja solidnego wykonania powierzonych zadań jest pewna, a sam mur oporowy może stanąć w niezwykle czasie. Będzie charakteryzować się solidnością i bezpieczeństwem. 

Similar Posts