Budowa

Najważniejsze elektronarzędzia – dlaczego warto je posiadać?

W typowym domu zazwyczaj mamy elektronarzędzia, ale nie zawsze wiemy o tym. Są takie elektronarzędzia, których używamy podczas każdego remontu mieszkania, ale też takie przyrządy, które używane są przy trudniejszych i bardziej zaawansowanych pracach, więc raczej nie ma potrzeby aby nabywać. Co to są te elektronarzędzia, jakie wyróżniamy i kto powinien się zainteresować zakupem ich?

Czym są elektronarzędzia?

Elektronarzędzia wynaleziono aby przyspieszyć sporo prac naprawczych i domowych. Posiadają mały silnik elektryczny i mają zasilanie prądem – w internecie zobaczymy takie, które powinno się włączyć do prądu, lub takie posiadające akumulator. Są one mocne i pozwalają na zrobienie takich prac, które zajęłyby bardzo dużo czasu za pomocą tradycyjnych ręcznych narzędzi, lub byłyby zwyczajnie nie do wykonania. Możemy zrobić za ich pomocą otwór w murze, a także przedzielić jakieś mocne materiały. Kupując elektronarzędzia powinno się zwrócić uwagę na metodę zasilania – te, które trzeba podłączyć do prądu nie będą się rozładowywały, jednak będą słabym nabytkiem jeżeli planujemy pracować w miejscu, gdzie prądu nie ma, dla przykładu na działce. W dodatku powinniśmy być przygotowani na plątaninę kabli. Elektronarzędzia, które posiadają akumulator zazwyczaj mają mniejszą moc i szybko się rozładowują. Nie posiadają jednak kabla więc są przenośne i nic nie stoi na przeszkodzie aby trzymać je nawet w aucie.

Które elektronarzędzia przydadzą się w domu?

Wiertarka

Prawdopodobnie najpopularniejszym oraz takim elektronarzędziem, które każdy z nas zna jest wiertarka. Przydaje się podczas każdego remontu i pomaga podczas wiercenia otworów w ścianie, drewnie albo metalu. Możemy kupić ją w wersji podstawowej, ale również z opcją wiercenia udarowego, a co za tym idzie będziemy mogli zrobić otwory także w ścianie zbrojonej albo murze z cegieł. Jeżeli w planach mamy wiercenie otworów w betonie, kamieniu albo marmurze to może się przydać wiertarka z młotem udarowym, tak zwana młotowiertarka.

Wkrętarka

Następnym elektronarzędziem jest wkrętarka, mamy możliwość kupienia jej osobno, lub zakupić wiertarkę z funkcją wkrętarki. Ta jest przydatna podczas wkręcania i wykręcania śrub oraz wkrętów. Do tego zazwyczaj można użyć śrubokrętu, ale przy większej ilości takich zadań, elektronarzędzie bardzo usprawnia i przyspiesza robotę.

Szlifierka

Zazwyczaj w warsztacie majsterkowicza spotkamy też szlifierkę, którą stosuje się podczas cięcia metalu, betonu oraz materiałów ceramicznych, ale również do szlifowania, oczyszczania albo likwidowania rdzy z najróżniejszych miejsc.

Jakie jeszcze elektronarzędzia warto mieć w swoim warsztacie?

Dodatkowo w warsztacie dość często odnajdziemy pilarkę, która wykorzystywana jest przeważnie do cięcia drewna ,bądź metali lekkich.

Majsterkowicze często posiadają w swoim zestawie elektronarzędzi spawarkę. Pozwala ona na łączenie fragmentów metalowych przy pomocy spoiwa. Niemal identycznie jest z lutownicą. Przy jej pomocy również można na stałe scalić części metalowe. Różnicą jest jednak to, że spoiwem jest lut. Do elektronarzędzi zakwalifikujemy też frezarkę oraz strug elektryczny.

Źródło: Elkom – elektronarzędzia sklep online

Similar Posts