Ogrzewanie

O czym pamiętać przy zakupie klimatyzacji do biura?

Gdy przebywasz większość dnia w firmie, w ciepłych miesiącach może to być to spore obciążenie. Chyba że zainstalowana została w nim klimatyzacja, która zapewni wygodę każdemu z pracowników. Na wydajność zatrudnionych osób bardzo duże działanie mają okoliczności termiczne. Może to skutkować tym, że szybkość pracy dramatycznie spadnie, kiedy będą oni postawieni w sytuacji działania w za zimnej bądź zbyt wysokiej temperaturze. Jeśli rozważasz nad instalacją klimatyzacji do biura, opłaca się, abyś pamiętał o kilku sprawach.

Partnerem tekstu jest greentechklima.pl – zawodowcy w zakresie montażu urządzeń klimatyzacyjnych na obszarze woj. Kujawsko-Pomorskiego – Torunia, Grudziąca, Brodnicy. 

Komfort dla twoich pracowników

Klimatyzacja powinna być w stanie stworzyć komfortowe środowisko dla pracujących w nim osób. Pracownicy mogą czuć się zmęczeni, zdenerwowani i słabi, jeśli będą musieli wykonywać pracę w bardzo gorących lub bardzo zimnych warunkach. Wrażenie małego stopnia energii nie pozwoli im adekwatnie skoncentrować się na ich zadaniach. Klimatyzacja umożliwi powrót do optymalnego tempa pracy i pomyślnych efektów normując temperaturę w miejscu pracy w optymalnych granicach. 

Gdy w biurze jest za zimno

W sytuacji kiedy pracownicy Twojego biura muszą przebywać w skrajnie niskich temperaturach, będą cierpieć z powodu symptomów takich jak wysuszenie oczu, podrażnienia dróg oddechowych, a także problemy skórne.

Skutki zbyt wysokiej temperatury

Gdy zaś będą musieli pracować w gorącym pomieszczeniu, pojawią się problemy, takie jak wysypki cieplne, odwodnienie, nadmierna potliwość i udar cieplny.

~~~~

Klimatyzator, na który zdecydujesz się do swojego biura, powinien być w stanie nieprzerwanie trzymać optymalną temperaturę w biurze, by uniknąć problemów ze zdrowiem wynikających z pracy w złych warunkach temperaturowych. Na wiosnę powinien też być w stanie usuwać pyłki, które w innym wypadku mogą powodować podrażnienie nosa, skóry, oczu.

O czym powinieneś pamiętać przed zakupem klimatyzatora?

Decydując się na klimatyzację do Twojego biura, możesz znaleźć urządzenia o różnej efektywności i skali energetycznej. Powinieneś kupić taki, który będzie odpowiedni do Twojego biura. Należy wybrać rodzaj i siłę klimatyzacji w zależności od rozmiaru pomieszczenia, które będzie klimatyzowane oraz skali ciepłoty środowiska.

Wszelkie klimatyzatory posiadają teraz klasyfikację efektywności energii, czyli tak zwane klasy. Zostają oznaczane literami od G do A (w ramach tej klasy zostały stworzone 3 uzupełniające kategorie – A+, A++, A+++). Klasa A odpowiada najmniejszemu poborowi prądu, a więc jest bardzo ekonomiczna.

Nie musisz przejmować się, że klimatyzacja niekorzystnie odbije się na twoim budżecie oraz znacząco podwyższy opłaty za prąd, Klimatyzacja o dobrej wydajności energetycznej nie przyczyni się do strat. Musisz także wziąć pod uwagę inne funkcje, jak między innymi prędkość wentylatora, cyfrowy system kontrolowania temperatury oraz funkcję konfiguracji uśpienia.

Wszystkie te funkcje mogą pomóc w zmniejszeniu zużycia energii, lecz nie tylko, są one bardzo użyteczne w trakcie regularnego korzystania z klimatyzacji i dają możliwość jeszcze lepiej spersonalizować aktywność klimatyzatora do potrzeb Twojego biura.

Similar Posts