Aranżacja

Pięknie czy praktycznie? Czy można to połączyć podczas projektowania domu?

Zaprojektowanie wnętrza, które zachwyca swoim wyglądem, a jednocześnie jest funkcjonalne, może wydawać się zadaniem niemożliwym. Jeśli jednak podejdziemy do tego w odpowiedni sposób, jesteśmy w stanie otrzymać powalający efekt. 

Jak zaprojektować ładne i funkcjonalne wnętrze? 

            Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, warto rozważyć podzielenie domu na dwie strefy: prywatną oraz publiczną. Kiedy każdy z domowników będzie posiadał swoją przestrzeń zdecydowanie łatwiej urządzić i zadbać o przestrzeń wspólną, która posiada bardziej reprezentacyjny charakter. Aby nasz dom był funkcjonalny, musimy pamiętać o pozostawieniu odpowiedniej ilości wolnego miejsca oraz o ergonomicznym ustawieniu mebli. Planowanie przestrzeni warto rozpocząć od rozmieszczenia kluczowych elementów np. łóżka w sypialni, sofy w salonie czy układu mebli w kuchni. Dzięki temu, o wiele łatwiej jest później rozplanować pozostałe elementy wyposażenia. 

Przy projektowaniu wnętrza warto pamiętać o praktycznych dodatkach, które sprawiają, że codzienne czynności są zdecydowanie łatwiejsze, ale też pięknie wyglądają. Przy urządzaniu wnętrz, należy kierować się zasadą – nigdy nie urządzajmy domu tak samo, jak na zdjęciach w magazynach czy internecie. Takie zdjęcia mają pomóc nam zainspirować się, ale odwzorowywanie jeden do jeden aranżacji nie zagwarantuje nam odpowiedniej funkcjonalności mieszkania, gdyż każda przestrzeń posiada indywidualny charakter, a także jej użytkownicy mają zupełnie inne przyzwyczajenia. Nasz dom jest nasz i to nam ma być w nim wygodnie i to nam ma się w nim podobać. Udana aranżacja wnętrz łączy w sobie właściwe rozpoznanie swoich potrzeb oraz zmysł estetyczny. Nie możemy tutaj zapominać o umiarze, równowadze oraz harmonii. 

Czy warto skorzystać z pomocy architekta wnętrz? 

Największą wartością, jaką wkłada architekt wnętrz w konkretną przestrzeń to maksymalnie dopracowany układ funkcjonalny. Nieprzemyślany układ może spowodować, że codzienne funkcjonowanie we własnym domu będzie dla nas mało przyjemne, a co za tym idzie, zabije radość z posiadania własnych czterech kątów. Profesjonalny architekt wnętrz w Warszawie przy projektowaniu przestrzeni bierze pod uwagę nie tylko naszą subiektywną opinię, ale przede wszystkim zasady ergonomii i warunki techniczne pomieszczeń. Nie mając doświadczenia w projektowaniu wnętrz, samodzielnie możemy pominąć wiele ważnych aspektów, na które od razu zwróci uwagę osoba z doświadczeniem. Tak, więc jeżeli chcemy połączyć piękne z praktycznym przy urządzaniu domu, warto skorzystać z usług architekta wnętrz, który weźmie pod uwagę wszystkie nasze sugestie, ale równocześnie zadba o funkcjonalność pomieszczeń.

Similar Posts