Wykończenie

Postaw na podłogi z drewna renomowanych producentów

Po wybudowaniu domu nadchodzi czas na wykończenie wewnątrz. Wówczas jednym z ważniejszych decyzji z jakimi styka się właściciel jest wybór dobrej, długotrwałej podłogi. Trzeba pamiętać, że jest to zakup na wiele lat i warto postawić na odpowiedni gatunek i wytrzymałość na pierwszym miejscu. Podłoga oprócz trwałości powinna być łatwa do czyszczenia, a co więcej sprawiać, że wnętrze stanie się przytulne. Są to powody, dla których należy postawić na podłogi drewniane. Ten rodzaj podłóg warto także zastosować w kuchni, oczywiście pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji. Po położeniu podłogi można również drewno zaimpregnować właściwymi preparatami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za typowymi płytkami. Nieważne czy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Warto znaleźć godnego zaufania producenta podłóg drewnianych, charakteryzujących się pięknym wyglądem i dużą trwałością. Cenieni producenci oferują najlepszej jakości materiały, które będą cieszyły oko przez wiele lat. Gdzie szukać idealnych podłóg drewnianych? Jakiego producenta wybrać?

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdańsku

Najwyższa jakość od lat – Boen

Firma Boen jest producentem podłóg z drewna mogącym pochwalić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z najważniejszych dostawców na rynku, działający w ponad 50 krajach świecie. Jednym z najważniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, oraz projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen posiada bardzo rozbudowaną gamę kolorystyczną od jasnych, do prawie czarnych. Wybór jest urozmaicony, również jeśli chodzi o odcienie. W ofercie znajdują się podłogi olejowane, oraz lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która posiada liczne nagrody dzięki zaimpregnowaniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg z drewna, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu posiadającego wiele warstw. Zastosowanie tej metody pozwala na zapobieganie obkurczaniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest właścicielem zakładów produkcyjnych prawie na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w branży podłóg z drewna. W swojej ofercie producent zawarł poza podłogami drewnianymi także winylowe i laminowane. Kiedy nie ma możliwości zastosowania desek o standardowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie producenta jest wiele opcji kolorystycznych od prawie białych, aż po prawie czarne. 

Abaro ekologiczne rozwiązania

Ten ceniony producent podłóg drewnianych w swojej ofercie ma także produkty, które szczególnie przypadną do gustu osobom które cenią troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje produkty impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami pozyskiwanymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro oferuje również duży wybór wybarwień, szerokości deski, oraz grubości. Producent zaprojektował dwie najważniejsze linie produktów- klasyczną i Old Collection. Seria klasyczna wyróżnia się się wykończeniem z użyciem przyjaznych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie zabezpieczają drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym właścicielom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki własnoręcznie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji impregnowane są trwałymi olejami. Użyte surowce są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku każda partia desek ma swój jedyny, unikalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych zestawów desek. Seria ta może także nieznacznie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po montażu. 

Dąbex – firma rodzinna z tradycjami 

Dąbex jest czołowym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna posiadająca 60 letnią tradycję. W swojej ofercie posiada zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Firma może również pochwalić się szczególną troską o środowisko, zwłaszcza troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które przeznaczone jest do robienia podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej ingerujący   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, oraz ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga robiona na specjalne zamówienie, przez co czas oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym wyjątkowym produktem w ofercie jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, a także deska dwuwarstwowa.

Jawor parkiet – polski producent podłóg

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej oferta charakteryzuje się szerokim wyborem parkietów oraz desek dwuwarstwowych, które są wyjątkowo odporne na odkształcenia. Żeby zapewnić idealną trwałość swoich produktów, producent pokrywa swoje deski aż ośmioma warstwami lakieru, albo trzema warstwami olejowosku. Podłogi tego producenta charakteryzują się niezwykłą trwałością, oraz dbałością o najmniejszy szczegół. 

Kaczkan – lider desek dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego głównym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swoim asortymencie ma urozmaiconą gamę kolorystyczną, a także rozmaite wykończenia. Firma szczególnie dba o poszanowanie środowiska naturalnego, równocześnie troszcząc się o najwyższą jakość swoich produktów. Drewno, które jest przeznaczone do produkcji podłóg spełnia najistotniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz ma wszelkie certyfikaty wymagane przez Unię Europejską.

Similar Posts