Aranżacja

Poznaj wyjątkowe realizacje architekta wnętrz z Poznania

W tym tekście pokazujemy wspaniałe projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu widnieją przeszklone drzwi a także ściany oraz okazałe okna z drewnianymi futrynami. Na skutek tego pokój jest nasłoneczniony. Obok każdego okna powieszone są szare zasłony. W centralnej części pomieszczenia umieszczony został solidny grafitowy stół, a wokół stołu jasne fotele z metalowymi nóżkami. Tuż obok okna balkonowego w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał ma 6 półek i jest w kolorze ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wmontował go we wnękę w ścianie, w ten sposób nie zabiera prawie wcale przestrzeni.

Na suficie wiszą dwie czarne lampy. Przypominają wielki kapelusz słomkowy lub parasol na słońce. Mają zamontowane spore żarówki, w ten sposób tuż jak na zewnątrz zajdzie słońce pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter mieszkania w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Zobaczymy w nim niezmiernie użyteczne parapety, które są także stołem kuchennym. Przy białych parapetach ustawiono 2 czarne, barowe stołki a w trakcie siedzenia na nich można obserwować jaka jest pogoda na zewnątrz. Pod parapetem w kuchni postawiono szafkę, która jest biała – tak samo jak każdy inny mebel kuchenny. Tuż nad zlewozmywakiem i blatami została powieszona półka, dzięki czemu kuchnia otrzymała dodatkową miejsce na doniczki z kwiatami i nieduże rzeczy codziennego użytku. 
Architekt wnętrz sprytnie odseparował kuchnię od części wypoczynkowej poprzez położenie różniącej się podłogi – znajdują się tam interesujące sześciokątne kafelki w różnych odcieniach szarości. W pokoju wypoczynkowym inaczej niż w kuchni są drewniane panele. W części wypoczynkowej, ale zaraz przy kuchni ustawiono duży stół w czarnym kolorze, a przy nim przeróżne krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem powieszona została biała lampa, która prócz tego, że jest ładna jest też praktyczna i możliwe jest jej przemieszczenie w pozostałe części pomieszczenia. W salonie parapet również nie jest niepraktyczny – na całej jego długości zostały ustawione rośliny doniczkowe a na dodatek została pod nim zamontowana biblioteczka.
Na przeciwko kuchni przy ścianie ulokowana została ciemnoszara kanapa – narożnik. Tuż przed nią położono za to piękny czarno-biało-szary dywan z azteckimi rysunkami. Na dywanie została ustawiona ława, która jest jasnobrązowa, a popielaty bieżnik doskonale komponuje się z kanapą i dywanem. Tuż obok kanapy postawiono lampę stojącą, która powoduje, że nawet po zachodzie słońca czytanie książki nie będzie kłopotem. Zaraz obok lampy znajdują się piękne drewniane schody z białą balustradą, które zaprowadzą Cię na drugi poziom lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Zostały w niej założone piękne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają formy banalnych kwadratów, ale mają kształt rombu a dodatkowo są ułożone na ścianie na zmianę, w ten sposób, że tworzą strzałki w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarną płytą, a na niej jest biała umywalka z metalicznym wysokim kranem. Nad zlewem architekt wnętrz postanowił powiesić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Na dodatek w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan zdecydowało ulokować sporej wielkości białą szafę, która ciekawie odgradza przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta posiada drewnianą wnękę, która została zmieniona w siedzisko, na którym można na przykład ubrać się, ale jest również wieszakiem na płaszcze a także akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo niespotykany krok – betonowy sufit. Doskonale pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie pięknie dopełnia się to z paleniskiem oraz miejscem do trzymania drewna oraz grafitową kanapą. W dodatku lokal ma drewniane, ciemnobrązowe panele i wielkie okna, które zostały zamontowane na całej ścianie. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które wiszą w oknach.
Identyczne żaluzje i podłogi znajdują się też w pokoju dla dziecka, który posiada biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz zadecydował o postawieniu białego łóżka – domku. Na środku pokoju za to położony został biały dywan a także kolorowe poduszki. Wszystkie barwy idealnie ze sobą współgrają i mimo tego, że użyto duże ilości białego i szarego – pokój jest wesoły.

Similar Posts