Coraz większą liczbę zwolenników zyskują sztuczne kwiaty. Obecnie sztuczne kwiaty przestają być kojarzone z tandetą i kiczem. Częściej są gustownymi dekoracjami, nadającymi wnętrzom stylu i życia.
Jakość i prezencja sztucznych kwiatów mocno się rozwinęły. Niejednokrotnie pojawia się kłopot z odróżnieniem sztucznych roślin od prawdziwych. Dzięki rozwojowi technologii i materiałoznastwa, producenci są w stanie wytwarzać coraz bardziej realistyczne i wytrzymałe kwiaty.
Czy zastanawialiście się kiedyś, z czego konkretnie korzysta się wytwarzając sztuczne kwiaty? Z jakich elementów są one zbudowane? Jaki wpływ na ich kształt ma rodzaj używanego materiału?
Sztuczne kwiaty – gdzie jest ich miejsce?
Sztuczne kwiaty znajdują zastosowanie niemal w każdej aranżacji. Potrafią być ozdobą biur, budynków, ale też domów.
Ludzie decydują się na nie z różnych pobudek. Kiedy brak nam czasu na pielęgnację z żywych kwiatów szybko ucieka życie. Ze sztucznymi roślinami ten problem nie figuruje – nie potrzebują one żadnej opieki. Zatem jeśli ktoś rzadko bywa w domu może to być dla niego dobry wybór.
Podobnie rzecz się ma z osobami cierpiącymi na alergię. Schorzenie nie zawsze pozwala cieszyć się kwiatami w pokoju. W przypadku sztucznych kwiatów sprawa pylenia nie ma racji bytu.
Sztuczne kwiaty – jak to jest zrobione?
Sztuczne kwiaty produkowane są z różnego typu materiałów. Są to tworzywa sztuczne a także metale. Do ich stworzenia konieczne są również barwniki. Pozwalają one nadać kwiatom oczekiwane barwy.
Na potrzeby produkowania sztucznych kwiatów używa się też dedykowane włókna. Dzięki ich zastosowaniu kwiaty i liście mogą mieć charakterystyczną sztywność bądź miękkość.
Wszelkie innowacje w tej branży mają jeden cel: spowodować by sztuczne kwiaty jak najmocniej przypominały wyglądem rośliny żywe. Dzięki rosnącej technologii produkcyjnej obecnie możliwe jest stworzenie sztucznych kwiatów o dowolonych kształtach i kolorach.
Sztuczne kwiaty wytwarza się formując ich plastikowy rdzeń w dowolny kształt. Następnie napełnia się je wodą i określonym pigmentem. Dzięki temu kwiat ma zadowalający kolor. Ostatnie szlify takiego kwiatu to ręczne tkanie detali.
Jak wybrać sztuczne kwiaty?
Producenci prześcigają się produkując coraz lepsze i coraz ładniejsze sztuczne kwiaty. Ich konkurencja jest pozytywna przede wszystkim dla klientów. Dzięki temu powstaje coraz więcej hurtowni sprzedających ten produkt.
Wielu dostawców prezentuje swoją ofertę w internecie. Od tego miejsca warto rozpocząć poszukiwania. Znajdziemy tam skatalogowany i opisany cały asortyment. Pozwoli to dokonać bardziej świadomego wyboru.