Ogród i balkon

Specjalistyczny sklep ogrodniczy – najistotniejsze cechy

W dzisiejszych czasach niemal w każdym domu można spotkać rośliny. Nadają one pomieszczeniom pięknego wyglądu. Aczkolwiek, aby móc się nimi zachwycać przez wiele lat, trzeba nie tylko zagwarantować im odpowiednie warunki, ale również zadbać o to, aby rośliny które kupujemy były odpowiedniej jakości z pewnego źródła. Kiedyś chcąc zakupić roślinę czy to do domu, czy do ogrodu, można było szukać je w centrach ogrodowych, na ryneczkach ewentualnie można było odkupić od osoby prywatnej. Gdzie teraz można znaleźć rośliny? Są one dostępne prawie wszędzie: w internecie, w marketach budowlanych, a nawet ogólnospożywczych, w szkółkach roślin. Często idąc na zakupy spożywcze można zaopatrzyć się w nietypowe gatunki. Gdzie kupić najpiękniejsze rośliny do domu i ogrodu? Czy w dużych sklepach budowlanych jest duży wybór roślin i czy opłaca się tam kupować? 

Sadzonki do domu i ogrodu – o czym należy pamiętać?

Wybierając rośliny należy zwrócić uwagę nie tylko na ich ogólną prezencję i cenę, ale także na jakość. Aby zdrowo rosły i zachwycały nas ładnym wyglądem, po przyniesieniu ze sklepu muszą się przyjąć w nowym miejscu. Przed zakupem warto mieć pewność, że kwiat nie jest chory, albo nie ma pasożytów. Należy zwrócić również uwagę na to jak był podlewany – jeśli ma bardzo mokre podłoże, jest duże ryzyko, że  korzenie zgniły i wówczas nie można go uratować. Dlatego czasami opłaca się wydać więcej pieniędzy, aby mieć gwarancję, że wybrany okaz będzie dobrze się rozwijał przez wiele lat. Na pewno niezwykle istotną sprawą jest to, gdzie takie rośliny będziemy kupować. Czy kwiaty znalezione w dużym sklepie budowlanym będą tak samo odpowiednie, jak te z centrum ogrodniczego? Gdzie najkorzystniej kupować sadzonki?

Dlaczego opłaca się kupować rośliny w centrum ogrodniczym?

Zakup sadzonek w specjalistycznym centrum ogrodniczym często jest właściwym pomysłem. Oprócz pięknych, dobrej jakości sadzonek można tam liczyć na pomoc profesjonalistów. Z pewnością doradzą oni w kwestii doboru roślin, które będą pasowały do warunków, które jesteśmy w stanie im zapewnić. Co więcej, personel znający się na roślinach wie jak o nie dobrze zadbać i w odpowiednim czasie potrafi wychwycić wszelkie nieprawidłowości. Takim przykładem może być sklep ogrodniczy w Olsztynie –  bardzo znany i ceniony. W Abies Ogrody można znaleźć zdrowe rośliny, oraz specjalistyczną poradę jak o nie dbać w domu. Ponadto można tam również skorzystać z profesjonalnego projektowania terenów zielonych, a następnie wybrać niezbędne, zdrowe okazy.

Czy warto kupować rośliny w markecie?

Teraz dużo marketów ma w swojej ofercie bardziej, bądź mniej rozbudowany asortyment roślin do domów i ogrodów. Kuszą one łatwą dostępnością, oraz stosunkowo niską ceną. Idąc po codzienne zakupy można przy okazji wybrać sobie jakiegoś kwiatka. Pozostaje zadać sobie pytanie – czy warto? Czy na pewno tego typu sklep jest nam w stanie zagwarantować dobre i zdrowe okazy? Zazwyczaj takie rośliny pięknie prezentują się w sklepie, natomiast po jakimś czasie od zakupu zaczynają marnieć. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj przyczyną są złe warunki transportu ze szkółki roślin do sklepu. Taka kilkugodzinna podróż w niskich temperaturach może bardzo skrócić żywotność takiej rośliny. Ponadto w dużych sklepach nie ma wykwalifikowanego personelu, który zdaje sobie sprawę troszczyć się rośliny. Zazwyczaj skutkiem nieodpowiedniego przechowywania kwiatów są pasożyty, które sprawiają, że kwiat po kilku dniach w sklepie obumiera. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że po dostarczeniu takiej rośliny do domu możemy przenieść szkodniki na nasze domowe okazy. Z tego powodu przed kupnem roślin w takich sklepach warto dokładnie się im przyjrzeć. 

Zakup roślin przez internet – czy to się opłaca?

Kolejnym miejscem, które trzeba rozważyć kupując rośliny jest internet.Teraz Obecnie wiele sklepów z roślinami ma w swojej ofercie wysyłkę swoich okazów do klientów. Na pewno zaletą jest to, że można w takim sklepie wyposażyć się w rzadko spotykane okazy. Oczywiście należy liczyć się z tym, że tak zakupione rośliny po dostarczeniu do naszego domu zmarnieją, ponieważ zaszkodzi im transport. Dlatego warto znaleźć dobre sklepy internetowe z roślinami, które mają doświadczenie w odpowiednim pakowaniu roślin, tak, aby jak najmniej uszkodzić roślinę. 

Similar Posts