Wykończenie

Tańcz, niech niosą Cię nogi – jaki parkiet do tańca?

Parkiet taneczny w domu to z pewnością był interesujący wątek w czasie pandemii. Wobec zamkniętych restauracji, ludzie częściej spotykali się w mieszkaniowych warunkach. Więc imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie ludzie mogli się wzajemnie odwiedzać.

Warunki domowe zazwyczaj są skromniejsze niż możliwości knajp. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli dysponuje się wystarczającą powierzchnią, tylko fantazja może być limitem w budowaniu rozwiązań.

Czym się kierować wybierając parkiet?

Domowe sale taneczne to rozwiązanie nie tylko dla tajnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To również wygodna sprawa dla wszystkich fanów tańca. Zwolenników nauki różnych styli tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta popyt na miejsca, gdzie mogliby trenować. W sytuacji gdy posiadamy odpowiednio dużo przestrzeni w domu, aranżacja takiego miejsca wydaje się niezłym pomysłem.

Trzeba wiedzieć, że jest to wyzwanie wymagające czasu. Aby wszystko tworzyło jednolitą całość konieczny jest projekt oraz wydatek w postaci czasu i pieniędzy.

Proces ten zaczyna się od analizy miejsca, gdzie będzie być położony parkiet. Następnie należy naszkicować i dostosować części do tworzonego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie można lekceważyć.

Najpierw typ parkietu będzie zależał od tego, czy powstaje on z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca czy domy kultury muszą uwzględniać prawdopodobieństwo większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby określić jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest rodzaj podłoża, na które kładzie się podłogę. Przykładowo kiedy pod parkietem jest beton powinno się zainwestować w piankę amortyzującą. Zwłaszcza w przypadku upadków może się ona okazać zbawcza.

Styl miejsca powinien być brany pod uwagę gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca efektywne okazują się różne rozwiązania. Jeśli parkiet ma być używany do hobbystycznego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak wiedzieć, że istnieją szczególnie wypłaszczane, lub też antypoślizgowe podłogi.

Parkiet w domu?Spytaj fachowca

Istnieją różne metody instalowania parkietu. Często stosuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne urządzenia, które pomogą kleić podłogę. Niektóre odmiany desek można własnoręcznie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Kiedy nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z fachowcem. Pracownicy dedykowanych salonów pomogą nam nie tylko dobrać parkiet, ale także go zainstalować.

Dadzą nam też rady dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni wydatnie przyczynia się do utrzymania ich w dobrym stanie i wydłuża ich żywotność.

Similar Posts