Ogród i balkon

Targi branż rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych

Międzynarodowe targi rolet i bram organizowane są okresowo co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej branży gromadzące ponad 1000 wystawców z całego świata. Targi te odbywają się na 10 halach o całkowitej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą imprezę wizytuje ponad 65 000 odwiedzających ze 140 krajów. Producenci pokazuja innowacyjne rozwiązania w zakresie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi a także wielu innych. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci czekają z pokazaniem swoich najnowszych rozwiązań właśnie na targi w Niemczech. Hale targowe położone są w pobliżu lotniska i autostrady, co umożliwia uczestnikom na bezproblemowe dotarcie na miejsce. Większość firm, które wystawiają tam swoje produkty, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 pochodziło spoza Niemiec.

Urozmaicony program  ramowy targów kluczem do sukcesu

Rozkład targów zaczyna się od wręczenia nagrody za Innowacyjność. Następnym punktem programu są prezentacje Młodych Talentów, oraz R+S Update, Forum Bram i Drzwi, pokaz Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki wsparciu organizacji partnerskiej odbyły się również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy zaznaczyć, że plan ramowy wzbogacono o specjalne wydarzenia zaadresowane do konkretnych grup docelowych. Na pewno wystawy w Stuttgarcie są okazją do pogłębienia branżowej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w zakresie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Program jest starannie zaplanowany, aby jak najlepiej odpowiedzieć na wymagania rynku. Goście mogą na żywo poznać nowości w branży, oraz poznać rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej czy automatyzacji.

Jakie nowości czekają na odwiedzających targi?

Ostatnia edycja wystaw miała miejsce w 2018 roku. Zmieniono wtedy miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał o wiele więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje innowacje, ponadto w Rothausapark miały miejsce ekspozycje specjalne poświęcone zwłaszcza tej branży. Współczesne rozwiązania w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować niemal w każdych rozwiązaniach architektonicznych, oraz odznaczają się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i ponadczasowym wzornictwem. Niewątpliwie wart uwagi jest także dział „Smart Home”, na którym odbyło się dużo wykładów oraz dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od systemów antywłamaniowych, architekci a także kupujący. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat główny jak np.:

  • komfort,
  • ochrona antywłamaniowa,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż innowacyjnych rozwiązań.

Umożliwiło to szczegółowe omówienie każdego tematu. Nie zapomniano także o kwestiach sprzedaży innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Na wystawie w 2018 roku po raz pierwszy zorganizowano ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Wydarzenie to jest niewątpliwie okazją do wytyczenia określonych standardów w branży. Przykładem mogą być rolety, które są znacznie szybsze, bardziej zautomatyzowane oraz są inteligentne. W chwili obecnej rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają także efektywność energetyczną budynków. Także bramy nie zostają w tyle w tej kwestii. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są także bardziej komfortowe. Na pewno istotnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwsłoneczne, to w tym dziale pokazano nowoczesne wzornictwo w połączeniu z nowoczesną techniką. Na pewno i w tym przypadku nie zapomniano o bardzo ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy wystawcy na targach 

Targi w Stuttgarcie są na pewno wydarzeniem międzynarodowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich najważniejszych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które odbyły się w 2018 roku pojawiła się liczna grupa polskich dziennikarzy, gości oraz producentów. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań pokazało wówczas aż 39 wystawców z Polski.

Targi w 2021 roku zostały przeniesione

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, zdecydowanie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki zwiększeniu powierzchni wystawowych. Następna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia zaplanowana została na początku 2022 roku. Po intensywnych dyskusjach z najważniejszymi producentami, partnerami targów a także ze stowarzyszeniami branżowymi tak zadecydowano. Pomimo tego w zaplanowanym terminie miała miejsce elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby zainteresowanych stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła producentom swobodny kontakt online. Dzięki temu możliwa była wymiana informacji między producentami i odwiedzającymi.

Wyjazd na targi dla zainteresowanych

Targi w Stuttgarcie od dłuższego czasu cieszą się znacznym powodzeniem i zainteresowaniem gości i producentów. Jest to duże wydarzenie dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami w branży osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi oraz wielu innych. Systematycznie co trzy lata producenci z wielu krajów spotykają się, żeby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w branży. Jednakże wyjazd na tego typu wydarzenie może być kłopotliwy, z tego powodu można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno gość, jak i wystawca. Wówczas można być pewnym, że wszystkie szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu wystawca może skupić swoją uwagę na prezentacji produktu, a nie na organizowaniem dojazdu czy noclegu.

Similar Posts