Pupil

Twój pies także może mieć modną fryzurę

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies aktualnie przestał kojarzyć się z burkiem beztrosko biegającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rośnie się też sektor oferujący różnego typu usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie żałują grosza na zwiększanie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy odżywczo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje również strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk otwiera się w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Jakie usługi można wykonać u groomera?

Psi fryzjer Gdańsk specjalizuje się pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów bierze udział w różnego rodzaju pokazach. Dzięki cyklicznemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Polska nazwa: psi fryzjer trochę zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, ale także holistyczną pielęgnacją pupili. Stryżenie psów jest zatem jednym z kilku zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o higienę i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, ale też gruczołów odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk kontroluje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie konieczności usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do wizyty w spa. Pies po takiej wizycie opuszcza salon groomerski w pełni odświeżony.

Choć niektórzy postrzegają usługi groomera jako ekstrawagancję, to właściciele wypowiadają się w samych superlatywach.

Jak wygląda wizyta u groomera?

By być w stanie wyrobić sobie zdanie na ten temat, trzeba być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi cechować się właściwym podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury niechętnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi w związku z tym znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie danych otrzymanych od właściciela dobiera on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala również na dobór właściwych kosmetyków i instrumentów.

Następnie przeprowadzane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od kąpieli. Strzyżenie psów jest łatwiejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk używa środki kosmetyczne i odkażające.

Komplet zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę świeżo.

Jak zostać groomerem?

Z pewnością wizyta w salonie groomerskim jest dla zwierzęcia generującym nerwy wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk wyróżniać się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i mieć wyczucie.

W tym fachu również niezwykle ważne jest by stale się poprawiać. Zainteresowane osoby bez problemu znajdą szkolenia podnoszące ich kwalifikacje.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk należy ukończyć specjalny kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat rodzajów psiej skóry i sierści oraz stosowania narzędzi podczas pracy.

Similar Posts