Fotowoltaika

W jaki sposób tworzone są projekty instalacji fotowoltaicznej?

Fotowoltaika jest nie tylko ekologiczna, ale również bardzo ekonomiczna, z tego powodu jest coraz chętniej wybierana. Dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych można znacznie zaoszczędzić na kosztach zużycia energii elektrycznej. Niemniej, aby instalacja była wydajna, powinna być dobrze przemyślana. Z tego względu właśnie wyjątkowo ważny jest projekt instalacji fotowoltaicznej. W jaki sposób zaprojektować instalację fotowoltaiczną?

Partnerem artykułu jest przedsiębiorstwo technit.pl – fotowoltaika Gdańsk.

Co musi znaleźć się w projekcie instalacji fotowoltaicznej?

Projekt instalacji fotowoltaicznej powinien określić wszelkie parametry budynku, na którym mają być zamontowane panele. Bardzo istotne, by był on również stworzony według potrzeb mieszkańców. Powinien on uwzględniać parametry techniczne budynku – stan i rodzaj pokrycia dachu. Pracownicy zajmują się rozpisaniem kształtu i wymiarów, a także kątów nachylenia dachu. Na projekcie zostaną umieszczone również parametry terenowe oraz zapotrzebowanie na energię – aby to oszacować, należy wziąć pod uwagę zarówno dotychczasowe, jak i przewidywane zużycie prądu.

Z jakich względów opłaca się skorzystać z pomocy specjalisty?

Na początku powinno się podkreślić, że projektowanie instalacji fotowoltaicznej nie jest prostym zadaniem. Podejście do tego na własną rękę nie zawsze będzie najkorzystniejszym wyjściem – wymaga dużo czasu i zaangażowania, a także dużej znajomości fotowoltaiki.

Zdecydowanie lepsze będzie zdecydowanie się na pomoc firmy fotowoltaicznej. Profesjonaliści kompleksowo podejdą do zagadnienia, dzięki czemu klient nie musi się już niczym martwić. Najlepsza firma skróci czas realizacji instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, instalacja fotowoltaiczna będzie najwyższej jakości. Projekt zostanie dopasowany do wszelkich wymagań terenowych czy technicznych.

Jak krok po kroku przebiega zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej?

Pracownicy przeprowadzą z mieszkańcami wywiad, żeby lepiej poznać ich potrzeby oraz zapotrzebowanie na prąd. Następnie oszacują zużycie prądu oraz zaprojektują odpowiednio wydajną instalację. Podczas projektowania układu paneli ekipa uwzględni straty z powodu zacienienia. Na projekcie będzie rozpisany układ przewodów oraz miejsca wpięcia do instalacji elektrycznej wewnętrznej. Projektant określi miejsce montażu falownika.

Similar Posts