Aranżacja

Zobacz jakie wnętrzarskie trendy będą w modzie w bieżącym roku.

Moda wnętrzarska w 2022 roku generalnie będzie podobne do tych z poprzedniego roku, aczkolwiek zobaczymy także kilka nowych trendów, które zaskoczą wielu. 2022 rok koncentruje się w dużej mierze na naturze, a także na przedmiotach DIY.

Zobacz jakie kolory będą trendem we wnętrzarstwie w 2022 roku

Meble zrobione z ekologicznych tworzyw jest to integralny składnik mody we wnętrzarstwie na 2022 rok. Najważniejszym kolorem roku 2022 jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku kładzie nacisk na zielone akcenty w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne barwy kojarzące się z kryształami. 

Oprócz zieleni w trendy wpisuje się jeszcze fioletowy. Kolor ten nie był od dłuższego czasu widziany w modzie wnętrzarskiej. Jako ciekawostkę dodamy, że kolor fioletowy był najpopularniejszy w latach 80. W bieżącym roku najpopularniejszy jest odcień ametystu, lawendy a także borówki.

Niemniej jednak tegoroczne trendy w urządzaniu wnętrz są łaskawe również dla fanów minimalistycznych dekoracji ponieważ modne będą też  ziemiste kolory, do których należy na przykład  gliniana szarość, brąz, karmel.

Najbardziej popularne meble w 2022 – sprawdź jakie są!

W bieżącym roku w dalszym ciągu w trendzie pozostają meble systemowe. One są od kilku lat sporą popularnością. Nic dziwnego, z uwagi na ich ogromną praktyczność.  Meble modułowe które będą modne w 2022 zaskoczą nas nisko umieszczonym siedziskiem wyraźne zainspirowanym designem azjatyckim.

Można również wspomnieć, że najnowsze moda w wnętrzarstwie bardzo odnoszą się do mody z lat 80. 

Jakie tkaniny jest w trendach w 2022? – sprawdź to!

Wystrój wnętrz, zwłaszcza pokojów do spania w 2022 roku, oparte będą na miękkich tapicerkach a także przyjemnych w dotyku tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, jest on nie tylko miękki, to jeszcze wspaniale odbija światło, przez co jest idealny materiał do eleganckich domów.
Warto również dodać, że plany wnętrz w 2022 tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektantki, których miejscem pracy jest na przykład Warszawa uwielbiają tapicerki o konkretnym splocie, lnianą pościel a także cieniutkie lniane zasłony które są w stanie nadać modernistycznym domowym lekkiego, rustykalnego zabarwienia. 

Które kamienie są mode w tym roku?

Marmur – właśnie ten  drogi oraz chłodny minimalistyczny kamień jest trendem tego roku. Ten kamień używa się do tworzenia przykładowo  stołów, stolików czy też wanien.
A także w bieżącym roku w modernistycznych wnętrzach nie brakuje różnorodnego kamieni. Spotkamy go w formie kafli ściennych, jako część mebli a także materiał, z którego wykonane są dodatki.

Dzisiejsza moda we wnętrzarstwie –  recykling ponad wszystko!

Wygląda na to, że moda na ekologię w pełni przeniknęły do branży dekoracyjnej. Trendy wnętrzarskie na ten rok jasno stwierdzają, że recykling jest bardzo ważna. Firmy meblowe prześcigają się w tworzeniu mebli oraz dodatków z przetworzonych materiałów.
Oczywiście nie znaczy to, że za musisz wyposażyć swoje mieszkanie innowacyjnymi przedmiotami eko. W recyklingowe trendy wnętrzarskie świetnie wpiszą się meble z palet, a także kupione na pchlich targach. Można także wyszukać interesujące meble z okresu PRL-u, które w tym roku też są modne. Reasumując podstawą ekologicznego trendu jest przecież ograniczenie konsumpcji.

Które style wnętrzarskie są mode w 2022 roku?

Style wnętrz w tym roku będą wyjątkowo zróżnicowane. Po pierwsze możemy zaobserwować, modę na styl prosty a także fascynację naturą, z drugiej zaś strony widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w bieżącym roku powróciła do nas moda lat 80. Obserwujemy też u projektantów inspirację stylem orientalnym.

Similar Posts